6/5/09

Το πιο απίστευτο αυτογκόλ της χρονιάς!

To τουρκικό πρωτάθλημα δεν συγκαταλέγεται ανάμεσα στις κορυφαίες Λίγκες της "γηραιάς ηπείρου", ωστόσο θα μπορεί να "καμαρώνει" στο τέλος της σεζόν πως προσέφερε στο ευρύ κοινό μία από τις πιο πιο κωμικές φάσεις για την αγωνιστική περίοδο 2008-09.

Στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης μεταξύ της Τραμπζονσπόρ και της Καϊσέρισπορ και με το σκορ ήδη στο 1-0, παίκτης των γηπεδούχων εξαπέλυσε φαλτσαριστό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, όμως για μεγάλη του ατυχία η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

Ο γκολκίπερ της Καϊσέρισπορ, Σουλεϊμάνου Χαμιντού, δεν πρόλαβε όμως να αισθανθεί... ανακούφιση, καθώς αφού η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι χτύπησε στην επαναφορά στο κεφάλι του και κατέληξε στα δίχτυα, με τον ίδιο να μην προλαβαίνει καλά καλά να αντιληφθεί τί έγινε.

Να σημειωθεί ότι το γκολ αυτό έδωσε τεράστιο αβαντάζ στους γηπεδούχους από το ξεκίνημα, οι οποίοι πήραν τελικά τη νίκη με σκορ 4-1.